شاهین ا‌‌‌ُصانلو

دانش آموخته Post DBA در مدیریت کسب و کار

فوق لیسانس حقوق

طراح محاسبات نرم افزاری یکپارچه صنعت ساختمان

مدیر گروه همکاری‌های مشترک سپهر

مدرس دوره مهارت های زندگی در دانشگاه پارس

مدیر و مدرس دوره مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان در دانشگاه پارس

(construction business management)

حالت شب

آدرس:

شریعتی، بالاتر از د‌و راهی قلهک، نرسیده به خیابان یخچال، روبروی مرکز خرید قلهک، پلاک ١۴٣٧ ، ساختمان پزشکان ۱۳۶۵ ، طبقه دوم، واحد ۱۱، موسسه حقوقی معامله امن دادگر (ماد) - اولین مرجع حقوقی صنعت ساختمان (مشاوره، داوری، وکالت)

تلفن تماس:

02126600493 09190025727

ایمیل:

info@shahinosanloo.com
17. موارد محاسباتی توسعه ی ارزش و فروش

1. موضوع این مبحث، موارد محاسباتی توسعه ی ارزش و فروش می باشد:
2. همانطور که در خصوص پروژه ی مورد اشاره ما در جداول محاسباتی ملاحظه می فرمایید، در توسعه ی ارزش و فروش، موارد آتی مورد بررسی، تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی قرار می گیرند:
2.1. اولین مورد، تقسیم بندی مراحل توسعه ی ارزش و فروش و مدت هر مرحله می باشد، که با توجه به ساخت پروژه و بر اساس درخواست مالک، که چطور بخواهد پول را دریافت کند و چه مقدار نقدینه در هر مرحله نیاز دارد، مورد بررسی، تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی قرار می گیرد.
2.2. مورد بعدی، متراژ فروش و درصد فروش می باشد:
2.2.1. که در هر مرحله افزایش پله کانی پیدا می کند، البته در مراحلی که فصول سخت مثل زمستان در مناطقِ سرد سیر و تابستان در مناطق گرم سیر را شامل می شود، پیشرفت مهندسی ساخت و پیشرفت توسعه ی ارزش و فروش هر دو با اُفت مواجه می شود و به همین دلیل، افزایش متراژ فروش و افزایش درصد فروش، به پایین ترین حد می رسد یعنی به افزایشِ 1 تا 2 درصدی، و این یعنی تقریبا” برابر با مرحله قبلی
2.2.2. در مناطق توریستی و تفریحی، زمان مراجعه ی گردشگران هم، باعث افزایش متراژ فروش و درصد فروش می شود.
2.2.3. زمان فروش پروژه نیز، در متراژ فروش و درصد فروش موثر می باشد، و در هر مرحله که به پایان پروژه نزدیک تر می شویم، متراژ فروش و درصد فروش بیشتر می شود.
2.3. مورد بعدی قیمت پایه ی فروش می باشد، که در هر مرحله که به پایان پروژه نزدیک تر می شویم، بیشتر می شود.
2.4. میزان فروش هم مورد دیگر موارد محاسباتی می باشد که، در هر مرحله که به پایان پروژه نزدیک تر می شویم، بیشتر می شود، و عملا” بیشترین فروش در مراحل پایانی می باشد.
2.5. مورد محاسباتی دیگر هم سود ریالی و درصد سود مالک است، که بسته به میزان آورده ی نقدی در ابتدا و یا در مراحل مختلف ساخت متفاوت است، و در این ارتباط، تلاش تیم متخصص توسعه ی ارزش و فروش بر آن می باشد که:
2.5.1. سازنده با آورده ی کمتر و همچنین ریسک کمتر پروژه را به پایان برساند، چون پیش بینی آینده بازار سخت است و عمدتا” با تکیه بر روند بازار در سالهای گذشته صورت می پذیرد.
2.5.2. همچنین ترکیبی از پیش فروش و فروش پس از بهره برداری را انجام می دهد که بالا رفتن قیمت ابنیه و تاسیسات، لطمه به سود پروژه نزند و بالاترین ارزش افزوده در پس از بهره برداری هم بدست بیاید و بعد از آن پروژه با قیمت بالاتر به فروش برسد.
2.6. و نهایتا” در خصوص قرارداد تیم متخصص توسعه ی ارزش و فروش باید عنوان کنم که، در قرارداد استمهال زمانی در اختیار این تیم قرار می گیرد، تا این تیم به برنامه ی ارائه شده مورد توافق قبلی دست پیدا کند و در صورت عدم تحقق برنامه هم، حق فسخ قرارداد به کارفرما داده می شود و کارفرما تا این مرحله عمدتا” هزینه های زیر ساختی را پرداخت کرده که برای فروش پروژه یک نیاز می باشد و هزینه های اصلی متناسب با فروش پروژه انجام می شود.

3. در مبحث بعدی، به هتلینگ و مدیریت بهره برداری می پردازیم.

شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
شاهین اصانلو
  • 02126600493
  • 09190025727
  • شریعتی، بالاتر از د‌و راهی قلهک، نرسیده به خیابان یخچال، روبروی مرکز خرید قلهک، پلاک ١۴٣٧ ، ساختمان پزشکان ۱۳۶۵ ، طبقه دوم، واحد ۱۱، موسسه حقوقی معامله امن دادگر (ماد) - اولین مرجع حقوقی صنعت ساختمان (مشاوره، داوری، وکالت)
  • info@shahinosanloo.com

Designed by
Amir